جمعه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » آیا عیسی بن مریم کسی را بعد از مردنش زنده کرده ….؟

آیا عیسی بن مریم کسی را بعد از مردنش زنده کرده ….؟

 […] در کافی است که محمد بن یحیی از احمد بن محمد از حسن بن محبوب از ابی جمیله از ابان بن تغلب و غیر او از ابی عبد الله (علیه‏السلام‏) نقل می‏کند که شخصی از آن جناب پرسید : آیا عیسی بن مریم کسی را بعد از مردنش زنده کرده ، به طوری که عمری را برای مدتی از سر گرفته باشد و مانند سایرین غذا خورده و بچه‏دار شده باشد ؟ حضرت فرمود : آری عیسی (علیه‏السلام‏) رفیقی داشت که در راه خدا با او برادری می‏کرد و همواره عیسی به سراغش می‏رفت و در سرایش رحل اقامت می‏انداخت .

وقتی عیسی مدتی از او غایب شد ، پس از مراجعت از سمت اقامتگاه رفیقش عبور کرد تا سلامی به او بدهد دق الباب کرد مادرش بیرون آمد ، عیسی از او حال برادر پرسید ، پیر زن عرض کرد : یا رسول الله ! برادرت به رحمت ایزدی پیوست ، فرمود میل داری بار دیگر او را ببینی عرض کرد آری ، فرمود فردا می‏آیم و به اذن خدا او را برایت زنده می‏کنم ، چون صبح شد عیسی نزد آن زن آمد و گفت با من بیا تا بر سرمزار رفیقم برویم ، عیسی (علیه‏السلام‏) وقتی بر سر مزار او رسید ایستاد و دست به دعا بلند نمود ، چیزی نگذشت که قبر شکافته شد و فرزند آن زن در حالی که زنده شده بود بیرون آمد ، وقتی چشم مادر به او و چشم او به مادر افتاد هر دو به گریه در آمدند ، عیسی (علیه‏السلام‏) به حال آن دو رقت نمود و گفت : میل داری با مادرت در دنیا بمانی ؟ عرض کرد : آیا با رزق و خوراک و عمر یا بدون خوراک و رزق و مدت ؟ فرمود بلکه با رزق و مدت بیست سال که در آن مدت ازدواج بکنی و فرزند دار شوی .

عرض کرد : اگر چنین است آری مایلم ، حضرت او رابه مادرش سپرد و رفت و آن جوان همانطوری که مسیح وعده داده بود بیست سال دیگر زندگی نمود و فرزند دار شد .

ترجمه المیزان ج : ۶ص :۳۲۱

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 × 4 =