شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » مقالات » اصلاح طلبی که جلو اوباما خم می شود خاک بر سرش !

اصلاح طلبی که جلو اوباما خم می شود خاک بر سرش !

دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات :
دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات تصریح کرد معتقدم رفتارهای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین و برخی اصلاح طلبان تندرو عین دیکتاتوری است.
حجت الاسلام زارع فومنی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: شخصی رئیس دفتر فردی شد و این مسئولیت وی باعث شد تا ادعا کند که می خواهد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود. به اینکه نمی گویند رجل سیاسی. یا فردی یکی، دو دوره نماینده مجلس بود و الان می خواهد نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. معتقدم کاندیداهایی که تا الان وارد صحنه شدند، مصداق رجل سیاسی نیستند.
وی در گفت وگو با تسنیم، افزود: طیف رادیکال اصلاحات با جریان انحراف یکی شده است و این خطرناک است. احتمال هم می رود که یک کاندیدای مشترک معرفی کنند.
فومنی در واکنش به ادعای برخی از اصلاح طلبان گفت: متأسفانه گروه هایی هستند که از خودشیفتگی برخوردارند و به این خودشیفتگی مبتلا شده اند. یعنی خود را از همه بهتر و دیگران را سطح پایین می دانند در صورتی که اینطور نیست. معتقدم هر گروهی که بخواهد مانع رشد دیگران شود و خودشان را فقط مطرح کنند، عین دیکتاتوری عمل می کنند و به دروغ شعار دموکراسی سر می دهند. تخریب کردن گروه ها، اشخاص و افراد به صلاح نیست. اینکه یک گروه بگوید فقط ما اصلاح طلب هستیم و دیگران اصلاح طلب نیستند عین دیکتاتوری است. حتی از دیکتاتوری رضاخانی هم بدتر است.
دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات تأکید کرد: اصلاح طلبی که انتقادی را نپذیرد و عصبانی شود به راحتی توهین و تهمت بزند اصلاح طلب نیست، افسادطلب است. بدانید اصلاح طلبی ارث پدری هیچ کس نیست.
وی گفت: مشارکتی ها مدام از اصلاح طلبان بدلی سخن می گویند، اگر اینگونه است من هم می توانم مدعی شوم که جبهه مشارکت بدل سازمان سیا است. کسی که اسرار هسته ای ایران را به حراج بگذارد عین سازمان سیا عمل کرده است. با موساد چه فرقی دارد؟ ما با هیچ کس تعارف نداریم و حرفمان را می زنیم.
وی با اشاره به بیانیه اخیر احزاب تندرو اصلاح طلب افزود: ضمن آنکه بیانیه اخیر مشارکت عین دیکتاتوری بود. رفتارهای سازمان مجاهدین، رفتارهای دوگانه و دو پهلوی برخی از اصلاح طلبان تندرو و افراطی هم عین دیکتاتوری است.
فومنی خاطرنشان کرد: اصلاح طلبی که برود جلوی اوباما خم شود اصلاح طلب نیست. خاک بر سر آن اصلاح طلب. اصلاح طلبی که برود جلوی عرب ها سر خم کند اصلاح طلب نیست. خاک بر سر فردی که دست پادشاهان کشورهای عربی را می بوسد و بودجه خود را از آنها تغذیه می کند. باز می گویم آنها اصلاح طلب نیستند افساد طلب هستند. بدانید جنبش اصلاح طلب جدید بر اعتدال گرایی تأکید دارد و با افراط شدیداً مخالف است.
وی ابراز داشت: سابقه من در اصلاحات مشخص است. در تمامی جلسات اصلاحات شرکت می کردم و هنوز فراموش نکردم که در دوره ای رهبری را هدف گرفتند. هنوز یادمان نرفته که شما بحث شورای رهبری را چگونه مطرح می کردید. اصلاح طلب یعنی آن کسی که چارچوب های نظام را رعایت کند هر فرد و گروهی که چارچوب های نظام و اصول انقلاب را رعایت نکند افسادطلب است و نمی توان آن را اصلاح طلب نامید.
دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات اظهار داشت: انتقاد ما به افرادی است که در فتنه به موقع موضع نگرفتند، اگر مرد بودید در زمان فتنه ۸۸ اعلام موضع می کردید. الان که فضا آرام شده است می گویید ما اصلاح طلبیم. ما در آن موقع آمدیم از نظام و رهبری دفاع کردیم. آنها جیره خوار اصلاحات بودند ما که جیره خوار نبودیم و نیستیم. پول هایی که گرفتید کجاست؟ شفاف اعلام موضع کنید.
وی گفت: افرادی که چارچوب قانون اساسی را قبول داشته باشند. صرف اینکه برخی افراد بگویند ما قانون اساسی را قبول داریم، اما یک بند آن را قبول نداریم، نمی توان به آنها گفت اصلاح طلبانی که می خواهند در چارچوب قانون عمل کنند.
فومنی تصریح کرد: اگر قانون اساسی را قبول داریم باید التزام خود را به همه بندهای آن اعلام کنیم. کسی که ولایت فقیه را قبول نداشته باشد، یعنی اینکه اصل قانون اساسی و دین را قبول ندارد. چرا که جایگاه ولایت در دین ما آمده است.
وی در خصوص جایگاه مهاجرانی در بدنه اصلاحات گفت: این فرد به خارج از کشور رفته است و مدام با بی بی سی فارسی مصاحبه می کند و جالب آنجا است که یکی از چهره های داخلی وی را اصلاح طلب درون نظام معرفی کرده است. این چه اصلاح طلبی است؟! آن فرد پول پادشاه عربستان را گرفته و علیه نظام فعالیت می کند. بعد می توان او را اصلاح طلب نامید؟ او افسادطلب است. جنایتی که این افراد کردند خیلی بالاست این افراد (افراد خودفروخته ای که به خارج از کشور پناه بردند) اخلاق و انسانیت را کشتند. اگر مرد بودید در این مملکت می ماندید و پاسخگوی عملکردهای خود بودید چرا فرار کردید؟
فومنی با اشاره به نامه اصلاح طلبان به رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: ما یک نامه ای را جداگانه نوشته ایم و جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد. البته آن نامه آماده شده است و بزودی به دفتر رهبر انقلاب فرستاده خواهد شد. نامه ما با نامه برخی از اصلاح طلبان فرق می کند. ما در نامه خود به آسیب ها اشاره کردیم اما آنها در نامه خود آسیب ها را نگفته اند. بیشتر دیدگاه شان آن است که اگر فلان شخص بیاید خوب است. از این رو جنس نامه ما با جنس نامه اصلاح طلبان دیگر متفاوت است. نامه ما نامه ای نیست که بخواهد رهبری را مکدر کند. نامه ما نامه رویش هاست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


11 + هجده =