شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » مقالات » تمام ثبت‌نام کنندگان در اردیبهشت یارانه می‌گیرند

تمام ثبت‌نام کنندگان در اردیبهشت یارانه می‌گیرند

(کیهان)

معاون اجرایی رئیس جمهور:
معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام کرد: تمام ثبت‌‌نام‌کنندگان در سایت رفاهی اردیبهشت ماه یارانه می‌گیرند.

به گزارش فارس، محمد شریعتمداری صبح دیروز در حاشیه گردهمایی معاونان برنامه‌ریزی فرمانداری‌ها و استانداری‌های سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا یک دهک از دریافت یارانه انصراف می‌دهند، اظهار داشت: براساس نظرسنجی‌های به عمل آمده برآورد دولت این بوده که یک دهک انصراف دهند.
معاون اجرایی رئیس جمهور درباره میزان انصراف‌ها و تعداد ثبت‌نام کنندگان نیز تصریح کرد: تا ساعت ۱۲ شب دوشنبه امکان ثبت‌نام و یا انصراف وجود داشت و آمار همچنان تغییر می‌کند؛ از این رو بنده نمی‌توانم عدد یا رقمی را اعلام کنم.
وی در پاسخ به سؤالی درباره افزایش قیمت‌های انرژی نیز یادآور شد: افزایش قیمت‌های کرایه خودروها با هماهنگی وزارت کشور و سایر دستگاه‌های ذیربط است. متناسب باافزایش نرخ حامل‌های انرژی بعد از اعلام شورای شهر و تکمیل فرمانداران و اعلام نرخ از سوی مراجع ذیصلاح قیمت‌های جدید در سطح درون شهری و برون شهری می‌تواند اعمال شود.
شریعتمداری اضافه کرد: در زمان اجرای فاز دوم هدفمندی باید قیمت‌ها ثابت مانده و تغییر جدی نکند تا از مرحله دوم عبور کنیم.
معاون اجرایی رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا همه کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند یارانه دریافت می‌کنند، افزود: ثبت‌نام کنندگان یک مرحله راطی کرده‌اند تا وقتی که مورد شناسایی قرار گیرند به عنوان افراد نیازمند دریافت یارانه محسوب می‌شوند و یارانه دریافت می‌کنند.
رئیس ستاد هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال دارد برخی حذف شوند، گفت: افرادی که اعلام نیاز کرده‌اند دولت به آنها اعتماد می‌کند و یارانه می‌گیرند مگر که در طی دوره زمانی در موارد اندک خلاف آن ثابت شود.
وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا همه ثبت‌نام کنندگان در اردیبهشت ماه یارانه می‌گیرند، تصریح کرد: بله یارانه دریافت خواهند کرد.
شریعتمداری همچنین درباره تک‌نرخی یا دو نرخی شدن بنزین نیز یادآور شد: هنوز تصمیم دولت در این زمینه اعلام نشده و امکان دارد تا انتهای هفته مشخص شود.
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از چه زمانی شروع می‌شود، یادآور شد: مرحله دوم از چند ماه قبل آغاز شده است و افزایش قیمت‌ها در برخی حامل‌های انرژی مثل برق و گاز پیش از سال جدید اعمال شده بود؛ فقط ۳ قلم کالا یعنی بنزین، گازوئیل و CNG باقی مانده است.
وی همچنین به پنج گروه درآمدی تفکیک شده برای دریافت یارانه اشاره کرد و گفت: به طور میانگین در روز بین ۲ تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار برای دریافت یارانه ثبت‌نام کرده‌اند که آمار به دست آمده تاکنون نشانگر اطلاعات خوشایندی از میزان انصرافی‌ها نیست و در این زمینه بخش اندکی بودند که درآمد خود را بالای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کردند.
وی به تبلیغات صورت گرفته در صدا و سیما برای انصراف از یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: می‌توانستیم کار تبلیغاتی مناسب‌تری را انجام دهیم. دولت از تمامی مردم برای دریافت از یارانه درخواست نکرده بود بلکه در دهک‌های ۹ و ۱۰ درآمدی برای انصراف از دریافت یارانه درخواست کرده بود.
وی گفت: در نظر سنجی‌های ما ۱۰ درصد اعلام کردند که از دریافت یارانه انصراف می‌دهند و بخش عمده‌ای از سرمایه‌داران نیز اعلام کرده بودند که یارانه را خودشان بین افراد فقیر می‌توانند بهتر توزیع کنند و یا اینکه در سایت Refahi.ir ثبت‌نام کردند برای اینکه احساس کرده بودند دولت آنها را ثروتمند تلقی می‌کند و در آینده برای آنها مشکلاتی ایجاد خواهد شد.
شریعتمداری یادآور شد: تا دو سه روز آینده قیمت بنزین، گازوئیل و سی‌ان‌جی اعلام خواهد شد و سعی می‌شود در سه ماهه نخست امسال قیمت‌ها بر مبنای سال گذشته باشد.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: تأمین منابع و ذخیره‌سازی کالاها انجام شده و مطمئناً تمام سعی خود را می‌کنیم تا اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها فشاری بر مردم وارد نیاید و اجحافی صورت نگیرد.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برای ثبت‌نام دریافت یارانه ۸۵ درصد مردم آی‌پی شخصی داشتند و بقیه مردم نیز از دیگر مراکز مشخص شده اقدام کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


19 + شش =