جمعه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » توافق محرمانه قطر و عربستان درباره داعش

توافق محرمانه قطر و عربستان درباره داعش

منبع : شیعه آملاین

درگیری‌ها میان “جبهه اسلامی” که از حمایت برخی کشورهای منطقه برخوردار است با “دولت اسلامی عراق و شام” در استان “الرقه” بالا گرفته تا جایی که در ۹ روز اخیر بیش از ۷۰۰ تن کشته شده‌اند.
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ایسنا، منابع مخالف سوری از توافق عربستان و قطر برای از بین بردن گروه موسوم به “دولت اسلامی عراق و شام” خبر داده و اعلام کردند که این دو کشور در صدد جلوه دادن “جبهه النصره” به عنوان یک گروه میانه‌رو هستند.

منابع مخالف سوری در مصاحبه با روزنامه “رای الیوم” اعلام کردند که عربستان و قطر توافق کرده‌اند تا با همکاری آمریکا گروه “دولت اسلامی عراق و شام” (داعش) که یکی از شاخه‌های القاعده در سوریه و عراق محسوب می‌شود را از بین برده و از “جبهه النصره” حمایت کنند.

مواضع اخیر قطر و عربستان در این زمینه در پوشش‌های خبری شبکه “الجزیره” و “العربیه” کاملا نمایان شده است.

مصاحبه ابومحمد الجولانی، رهبر “جبهه النصره” که از شبکه الجزیره پخش شد، خود نشان‌گر حمایت قطر از جبهه النصره است، چرا که وی در این مصاحبه خود را به عنوان یک سرکرده میانه‌رو نشان داده که با تکفیر و تروریسم مخالف است و در مقابل “دولت اسلامی عراق و شام” در این شبکه به عنوان گروهی تندرو جلوه داده می‌شود که تنها هدف آن درگیری و کشت و کشتار است.

از سوی دیگر، درگیری‌ها میان “جبهه اسلامی” که از حمایت برخی کشورهای منطقه برخوردار است با “دولت اسلامی عراق و شام” در استان “الرقه” بالا گرفته تا جایی که در ۹ روز اخیر بیش از ۷۰۰ تن کشته شده‌اند.

از سوی دیگر مجله “اکونومیست” تعداد سلفی‌های خارجی عضو داعش را بیش از ۷۰۰۰ تن برآورد کرده و گزارش داد که داعش در حال حاضر در عراق و سوریه مشغول فعالیت است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هفده + 9 =