جمعه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » مرند » داوران بازبینی یازدهمین جشنواره تئاتر جوان مرند مشخص شدند

داوران بازبینی یازدهمین جشنواره تئاتر جوان مرند مشخص شدند

یوسفی زاده دبیر اجرایی یازدهمین جشنواره تئاتر جوان داوران بخش بازبینی جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری سر به نقل از مانداگارانا ، آقایان :  محمد حسین شناور ، علی امینی و سعید شیر محمدی متون راه یافته به بخش بازبینی قرار است طی روزهای ۱۳ و ۱۴ مرداد ماه موردداوری قرار گرفته و نمایش های مورد قبول را به بخش نهایی جشنواره را اعلام نمایند .

محمد یوسفی زاده در گفتگو با خبرنگار مانداگارانا در خصوص برگزاری این جشنواره گفت :یازدهمین جشنوراه تئاتر جوان مرند در راستای سیاست های فرهنگی و هنری و با هدف کشف و پرورش استعدادهای بالقوه و خلاق، ایجاد زمینه ای مناسب جهت هدایت، رشد و حمایت از گروه های تئاتر شهرستان مرند، جلفا، هادی شهر، شبستر، صوفیان و همچنین  به منظور جلب و جذب مخاطبان و اشاعه هنر زنده و پویایی نمایش، به عنوان مطلوب ترین شاخصه زبان احساسات و عواطف بشری و رسیدن به رشد و بالندگی این هنر ماندگار، در دو بخش صحنه ای و خیابانی برگزار می شود.

دبیر این جشنواره تصریح کرد :گروه های راه یافته به مرحله نهایی ملزم هستند بعد از اتمام جشنواره نمایش خود را اجرای عمومی کنند. همچنین به گروه های راه یافته به جشنواره کمک هزینه پرداخت می شود. اعضای گروه های نمایش، کارگردان، بازیگران و عوامل فنی باید بومی همان شهرستان شرکت کننده در جشنوراه باشند.

محمد یوسفی زاده همچنین تاکید کرد :متون نمایشی باید در جشنواره های سال گذشته توسط همان گروه یا کارگردان شرکت نکرده باشند. متون نمایشی ایرانی و با موضوع آزاد و متون جدید، به ویژه بومی از اولویت برخوردار باشند. همچنین متون برگرفته از متون ملی، مذهبی، حماسه دفاع مقدس و حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و نیز توجه به مضامین فرهنگی، شهروندی اجتماعی و انسانی از اولویت برخوردارند.

براساس این گزارش ، یازدهمین جشنواره تئاتر جوان شهرستان مرند از ۲۶ الی ۲۸ مرداد ماه با حضور گروه هایی از شهرستان های مرند ، جلفا و شبستر به میزبانی شهرستان مرند برگزار خواهد شد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 × 3 =