دوشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » دستگیری یکی از اخلالگران بزرگ بازار با ۲ تن سکه!

دستگیری یکی از اخلالگران بزرگ بازار با ۲ تن سکه!

با تلاش‌نیروی انتظامی صورت گرفت
دستگیری یکی از اخلالگران بزرگ بازار با ۲ تن سکه!
سلطان سکه ایران که در مدت ۱۰ ماه ۲ تن سکه جمع کرده است، با تلاش مأموران آگاهی در عملیات پلیس تهران دستگیر شد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره آخرین وضعیت نظارت پلیس در بازار ارز و سکه گفت: «سلطان سکه» فردی است که در بازار قیمت سکه را بالا و پایین می‌برد که بعد از چهار ماه کار اطلاعاتی با تلاش کارآگاهان پلیس دستگیر شد.
وی تصریح کرد: این فرد طی ۱۰ ماه فعالیت خود، براساس ۵۰۰ سند و مدرکی که درخصوص وی به دست آمده در بحث دلالی سکه نقش اصلی داشته و در این مدت حدود ۲ تن سکه جمع کرده است.
وی گفت: نفرات این فرد برایشان قیمت سکه مهم نبود؛ هر وقت سلطان سکه اراده می‌کرد افرادش برایش سکه‌های موجود بازار را می‌خریدند و او قیمت سکه را تغییر می‌داد.,
سردار رحیمی ادامه داد: سلطان سکه فردی ۵۸ ساله و سابقه‌دار است که پسرش نیز چندی پیش دستگیر و هم‌اکنون با سند آزاد است.
وی در ادامه به دستگیری دو اخلالگر دیگر که بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان سکه خریداری کرده بودند‌اشاره کرد و گفت: این افراد بعد از کلاهبرداری از ده‌ها نفر متواری شده بودند که دو هفته پیش در مخفیگاه‌شان در یکی از شهرهای شمالی شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی پایتخت ادامه داد: از این افراد بیش از ۲۰ کیلو سکه و طلا کشف و ضبط شد.
همه واردکنندگان موبایل متخلف هستند
رئیس‌پلیس پایتخت با‌اشاره به بررسی شرکت‌های واردکننده موبایل با ارز دولتی توسط ۱۲ تیم ویژه پلیس، گفت: همه ۳۵ شرکت لیست ارزبگیران دولتی برای موبایل تخلف داشته‌اند.
سردار رحیمی با بیان اینکه از میان ۳۵ شرکت واردکننده موبایل با ارز دولتی، هر ۳۵ شرکت مرتکب تخلف شده بودند، گفت: به دنبال انتشار لیست این شرکت‌ها ۱۲ تیم از پلیس آگاهی با همراهی بانک مرکزی، تعزیرات، وزارت صنعت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان به این موضوع وارد شدند و مشخص شد این ۳۵ شرکت ۸۶ میلیون یورو، ۴۱ میلیون یوآن چین و ۱۸ میلیون درهم امارات برای واردات موبایل و تجهیزات الکترونیکی، ارز دولتی دریافت کرده‌اند و در نهایت طی ۲ ماه ۴۰۰ هزار گوشی موبایل از چهار برند معروف به کشور وارد کرده‌اند.
وی اضافه کرد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد همه این ۳۵ شرکت یا ارز دولتی دریافت کرده را بطور کامل در بازار آزاد به فروش رسانده یا برای سندسازی بخشی از این ارز را در واردات موبایل هزینه کرده و مابقی را در بازار آزاد فروخته‌اند یا تجهیزات وارد شده با این ارز دولتی را با قیمت آزاد در بازار فروخته یا آنکه کالاهای وارد شده را در انبارهای خود احتکار کرده‎اند.
رحیمی تاکید کرد: در بررسی‌های تکمیلی که همگی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مذکور صورتجلسه شده مشخص شد ۳۰۰ هزار دستگاه گوشی تلفن از بین ۴۰۰ هزار گوشی وارد شده با ارز دولتی با قیمت ارز آزاد در بازار به فروش رسیده و یکصد هزار گوشی تلفن همراه نیز در انبارها احتکار شده بود که با هماهنگی مقام قضایی این تجهیزات توقیف شد.
به گفته رحیمی علاوه‌بر گوشی موبایل، مقادیر قابل توجهی لپ‌تاپ و قطعات کامپیوتر با ارز دولتی وارد کشور شده که متاسفانه همه آنها به قیمت ارز آزاد در بازار به فروش رفته‌اند.
وی در پایان با ‌اشاره به پیگیری پلیس درباره شرکت‌هایی که ارز دولتی برای واردات اقلام ضروری دریافت کرده‌اند و تخلفاتی در این بخش مرتکب شده‌اند، گفت: پلیس به صورت ویژه رسیدگی به پرونده تخلف شرکت‌هایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته‌اند را در دستور کار خود دارند و گرچه برخی از این شرکت‌ها به محض اطلاع ورود پلیس به این پرونده سندسازی برای وارداتشان را آغاز کردند و حتی دو شرکت نیز اقدام به جابجایی دفاتر خود کردند ولی ما با هماهنگی قضایی بررسی این پرونده را تکمیل خواهیم کرد و پس از آن موضوع اخذ ارز دولتی توسط دیگر شرکت‌های واردکننده در حوزه لوازم آرایشی و همچنین خودرو را در دستور کار داریم.
عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت اعلام کرد: ۳۵ شرکت در زمینه واردات گوشی تلفن همراه، تبلت و قطعات کامپیوتر، ارز دولتی را دریافت کردند، ۲۲۰ میلیون دلار برای این ۳۵ شرکت اختصاص داده شد، اما متأسفانه بعد از بررسی‌ها معلوم شد که تمام این ۳۵ شرکت تخلف کرده‌اند.
سردار رحیمی در تشریح تخلفات این ۳۵ شرکت گفت: بیش از ۱۲ تیم از مأموران پلیس آگاهی در معیت بانک مرکزی، سازمان تعزیرات، وزارت صنعت و معدن و سازمان حمایت از مصرف‌کننده با محوریت پلیس آگاهی کار بررسی از این ۳۵ شرکت را آغاز کردند.
وی افزود: براساس اطلاعات، ۸۶ میلیون یورو، ۴۱ میلیون یوآن چین و ۱۸ میلیون درهم امارات به این ۳۵ شرکت پرداخت شد و این ۳۵ شرکت جمعا ۴۰۰ هزار گوشی موبایل از چهار برند معروف وارد کشور کردند.
وی اعلام کرد: متأسفانه براساس اسناد موجود ۳۰۰ هزار گوشی وارد شده توسط این شرکت‌ها تماما به قیمت ارز آزاد فروخته شد و ۱۰۰ هزار گوشی نیز در انبارها احتکار شده بود که توسط پلیس توقیف شد.
تخلف۲میلیارد دلاری صرافها با کارت ملی معتادان!
وی به دستگیری تعدادی از صرافی‌ها‌اشاره کرد و گفت: با‌اشراف اطلاعاتی و بررسی سامانه سنا مشخص شد تعدادی از صرافی‌ها کارت ملی بالغ بر ۱۸۰۰ نفر را به قیمت ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان اجاره کرده و با کارت آنها دلار دولتی دریافت کرده و در بازار به قیمت آزاد فروخته‌اند. سردار رحیمی ادامه داد: این صرافی‌ها از نیمه دوم سال گذشته این فعالیت را شروع کرده بودند که بررسی‌های پلیس حکایت از آن دارد که ۲ میلیارد دلار توسط این صرافی‌ها و به واسطه اجاره ۱۸۰۰ کارت ملی از افراد معتاد و بیکار دریافت کردند.
کشف ۱۶۰ هزار دلار تقلبی از باند ۶ نفره
فرمانده انتظامی پایتخت در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه به انهدام باند ۶ نفره‌‌ای که اقدام به جعل دلار می‌کردند پرداخت و گفت:‌ با‌اشراف اطلاعاتی پلیس، اعضای این باند جعل دلار شناسایی و هر ۶ نفر آنها دستگیر شدند.
وی گفت: از این افراد بالغ بر ۱۶۰ هزار دلار مجعول کشف و ضبط شد. این افراد دو ماه فعالیت داشتند و بخشی از این دلارها را هم نیز توزیع کرده بودند.

منبع : روزنامه کیهان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


هفده + سه =