شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » دعا برای مریدی از مریدان مولا

دعا برای مریدی از مریدان مولا

در یکی از کلاس‌های تفسیر نهج‌البلاغه یکی از عزیزانی که به عشق مولا کلاسی دکتر بخشعلی قنبریبرای آن حضرت تشکیل داده و از این ناتوان خواسته است تا این وظیفه را به انجام رسانم در جلسه اخیر خودکاری را به حقیر داد و از من ناتوان و بی‌رمق التماس دعا کرد و به بنده فرمود هرگاه خواستی از علی بزرگ چیزی بنویسی با این خودکار بنویس و به او بگو که فلان مرید تو با مشکلی مواجه شده عنایتی کن و از خدای خود بخواه که به این بنده کمکی کند تا این مشکل برطرف شود. من هم عرض کردم که نزد این معصومان آبرو و اعتباری ندارم اما اگر نوشته من از مولا ارزشی داشته باشد چشم وظیفه پیام‌رسانی را انجام می‌دهم.

اینک به آن امام همام عرض می‌کنم که ای علی بزرگ عظمت تو را در لابلای نهج‌البلاغه هر روز مزه می‌کنم و در هر ساعتی که با کتابت سپری می‌کنم بر عظمت و ظرفیت بی‌اندازه‌ات سر تعظیم فرود می‌آورم و می‌دانم که روح دریایی‌ات آنقدر ‌وسیع است که اگر به خردینه‌هایی چون من نظری کنی، آلودگی من دریای پاک محبتت را آلوده نمی‌کند؛ زیرا تو آن‌قدر بزرگ هستی که ذره را عدد حساب می‌کنی. اینک بر این ذره هم نظری کن و از خداوند بخواه که با این قلمی که تو را یاد می‌کنم از آنِ همان مریدی است که دلش در تب گسترش آموزه‌هایت می‌سوزد بر او عنایتی کن و خواسته‌اش را نزد خدایت باز گوی تا شادی را در چهره‌اش بازخوانی کنم وگام‌هایش در راه گسترش آموزه‌هایت را استوارتر از قبل ببینم.

لیک مهربان علی بزرگ، این راقم هم دردها و رنج‌هایی دارد اما به‌خاطر رفع آنها قلم نمی‌زند بل اگر خواهان رفع آنهاست برای آن است که بتواند با خیال راحت به کاربرد قلمش در راه اندیشه‌های تو بپردازد و نام تو را در هر کوی و برزنی با صدای رسا بخواند و از این خوانش بر خود ببالد.

خدایا می‌دانم که علی نزد تو جایگاه و اعتباری دارد، به اعتبار این علی بزرگ دردهایمان التیام و به رنج‌هایمان جهت ده تا بتوانیم بیشتر از گذشته با علی هم‌درد شویم و رنج‌هایمان را به رنج او پیوند دهیم و اندیشه‌مان را صرف امور روزمره نسازیم و جز به تو و اندیشه‌ات نپردازیم. خدایا صافمان کن تا از علی تو سخن کنیم و رفع دردها و رنج‌های مزاحممان را از تو می‌خواهیم تا آماده‌مان سازی تا خدمتگزار علی تو باشیم. خدایا به علی بزرگوارت درد و رنج‌مان التیام و ما را ببخشای.

بیقرار ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

موضوعات مرتبط: نیایش ها و نجواها
برچسب‌ها: امام علی ع
[ چهارشنبه یکم خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۵:۳۸ ] [ رضا بیقرار ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


13 − هشت =