دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » دیدار با پدر به لطف همسرم

دیدار با پدر به لطف همسرم

روز ششم دی سال ۱۳۸۸ مصادف با روز عاشورا بود که پدرم در کما بود و تنها علامت حیاتشدکتر قنبری-بخشعلی200 تنفس بود. در همین اثنا همسر محترم گفت که می خواهد بر بالین آقا زیارت عاشورا بخواند تا آرامش یابد و از سکرات موت در امان بماند. من اصولاً به این مسایل چندان اعتقادی نداشتم اما با همه ناباوری من وقتی زیارت عاشورایی که همسرم آغاز کرده بود به اتمام رسید بلافاصله پدر در عین ناباوری صدای ناگوار احتضارش کم شد دیدگان خود باز کرد و به همه نگاهی کرد و چهره اش منور شد و آرامش در صورتش موج می زد و من باور کردم که زیارت عاشورا اثر خود را گذاشت و من توانستم برای آخرین بار پدر را دیدار کنم.

بعد از این باز از لطف همسرم در این باب برخوردار شده و می شوم. یکی از اینها در شب ۲۸ اردیبهشت مصادف با اول ماه مبارک رمضان نصیبم شد به این صورت که همسر گرامی برای شادی روح پدر تلاوت قرآنی را آغاز کرده و چون به خواب رفتم در خواب دیدم که پدر گرامی به منزل ما آمده و با فرزندان به محبت برخورد می کرد و البته خدا پسر بچه ای هم به ما عنایت کرده بود و آن را در آغوش می کشید و لبخند ملیحی ناشی از رضایت بر لب داشت و من هم از اینکه در خدمت پدر گرامی بودم سخت مشعوف شده بودم. به هر حال به یُمن تلاوت قرآن کریم همسر گرامی ام توانستم دیداری با پدر داشته باشم هرچند که این دیدار در خواب رخ داده و دیدار واقعی من و پدر به قیامت مانده است.

البته این اولین بار نیست که پس از تلاوت قرآن همسر گرامی دیدار پدر نصیبم می شود بلکه بارها این دیدار اتفاق افتاده است. همسرم همیشه بعد از تعریف دیدار با پدرم در خواب به شوخی بیان می کند که قرآن کریم را من تلاوت می کنم ولی پدر به خواب تو می آید! در اینجا جا دارد که از پاک­دلی و خلوص وصف­ ناپذیر همسر گرامی­ ام سپاس­گزاری کنم که از یاد پدرم هرگز نمی کاهد و من هم خدا را می خوانم که از یاد او نکاهد و خواسته دلش را عنایتش کناد که او برای خواسته دل این حقیر از هیچ کوششی دریغ نکرده است. دست مریزاد می گویم به گرامی همسرم

موضوعات مرتبط: پدرانه ها، زیستانه
برچسب‌ها: دیدار با پدر به لطف همسرم, عباس قنبری, پدر, قرآن, زیارت عاشورا
[ جمعه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۳:۵۵ ] [ رضا بیقرار ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + 7 =