چهارشنبه , ۲۶ دی ۱۳۹۷
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » ذو البین در شمال قراجه فیض الله

ذو البین در شمال قراجه فیض الله

سال ۱۳۵۳ شمسی مرحوم پدرم در زمین های معروف به «لِ لو» واقع در شمال زاد گاهم قراجه فیض الله ،از توابع شهرستان مرند زمینش را کشت گندم کرده بود، من و برادرم که در این زمان در سن ده سالگی  بود، افعلی قنبریطاری می بردیم ،از کنار نهر آب ذولبین (معروف به زلبیر) می گذشتیم ،

وقت افطار اندکی گذشته بود ما هم به زمین مرحوم پدر نزدیک بودیم ، در این زمان که در کنار نهر آب بودیم من در زیر پایم که بر می داشتم احساس کردم ، سنگی را کوبیدند ، واین عمل در قدم دیگر مجدداً تکرار شد؛ من این جریان را به همراهم  نگفتم.

پس ازصرف افطاری ،از پدر خدا حافظی کرده به طرف روستا راه افتادیم ، هوا مهتابی بود ، به همان محل قبلی (که زیر پایم سنگ زده بودند رسیدیم)؛ در حین عبور همان حادثه قبلی تکرار شد ؛ این دفعه به برادرم گفتم شما اینجا اندکی صبر کنید تا من برگردم .

با و جود آنکه در روز روشن از وارد شدن به درّه ذولبین آنهم از شکاف های آن ، می ترسیدم ، دل به دریا زدم ؛وارد رودخانه ، شدم تا یقین پیدا کنم که کسی در آن موقعیت باما شوحی نکند !

چیزی را دریافت نکردم ، مجدداً به کنار برادرم بر گشتم بر میزان ترس درونیم افزوده شد ، ولی بدون اینکه ماجرا را به برادرم گفته باشم ، با عجله از منطقه دور شدیم.

نا گفته نماند که رود خانه ذولبین یا به تعبیر مجلی « زلبیر» از شرق به غرب مر ند و از شمال روستای قراجه فیض الله امتداد پیدا می کند و نهایتاً به رود حانه ارس می ریزد ،  این رودخانه در فصل گرما آب ندارد.

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


16 + نه =