شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » عذر تقصیر به پیشگاه امام رضا و سایر معصومان علیهم صلوات­ الله

عذر تقصیر به پیشگاه امام رضا و سایر معصومان علیهم صلوات­ الله

فردا روزی است که یکی از تجلی‍های الاهی رخ می­نماید و امامی از سلاله­ ی انسان­های کامل پا به زمین ما می­گذارد و ما را نیز برای مدت کوتاهی آسمانی می­کند. این اتفاق زمانی می­افتد که خود را در این تجلی مشارکت دهیم.قنبری ب

من از امام مهربانم رضا(ع) بسیار عذرخواهم؛ زیرا تاکنون جز یکی دو مورد نتوانستم راجع به این امام همام مطلبی بنویسم یا سخنی بگویم. البته اکنون دلم به­ سوی آن امام پر کشید اما چه کنم من هستم این همه کاری که راجع به جد بزرگوارشان پیش رو دارم و از او هم خجالت­ها دارم چه رسد به بقیه که سخت شرمنده­ ام. واقعیت این است که هرچه کار می­کنم، می­بینم که مقام علی بزرگ­تر از آن است که بتوانم آنها را به پایان رسانم و از همین­جا از ساحت امام رضای مهربان درخواست عاجزانه دارم که از خدای خوب­شان بخواهند بر عمر این ناتوان افزون سازد تا بتوانم گامی هم برای بقیه معصومان بردارم.

اما با اجازه حضرات معصومان می‍خواهم نجوایی بکنم با امام رئوفی که هر ساله پذیرای میلیون­ها زایر از سراسر جهان است. به این ولی­ الله اعظم عرضه می­دارم که چه زیباتر می­شود که چشم عنایت خود را بر این امت بکنی و گره از مشکلات­شان بازکنی که سخت محتاج تو هستند. ای کسی که در شهر شهادت آرمیده ­ای بر ما نیز نظری افکن و از خدایت بخواه که بر معرفت ما افزون کند تا آن امتی شویم که خدا از ما انتظار دارد.

ای امامی که قبرت ملجأ همه آنانی است که از گوشه و کنار جهان می­آیند تا در هاله تقدس حرمت، خداوند را بخوانند که مکان­های مقدس مراکز تمرکز آدمیان بر خداوند هستند. اینک دل همه ما در حرم تو به یاد خداوند است؛ خداوندی که گاه ناگفته حاجات ما را برآورده می­سازد. ای امام این بار بر خداوند باز گو که در این دوره بیش­تر از هر دوره دیگری نیازمند عنایتیم!

خدایا رضای تو ما را دخیل امام رضا کرده است! او اگر ارج دارد بدان­جهت است که تو را بندگی کرده است. خدایا بر ما نیز عنایت کن تا ما نیز توفیق بندگی یابیم و پیشانی­مان را بر آستانه تو بر زمین بساییم.

بخشعلی قنبری ۲۱ تیر ۱۳۹۸

برچسب‌ها: امام ررضا, ع
[ یکشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۹۸ ] [ ۲۳:۵۹ ] [ رضا بیقرار ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


17 − پنج =