سه شنبه , ۲۱ آبان ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » عضو سابق هیئت مدیره تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند

عضو سابق هیئت مدیره تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند

 عضو سابق هیئت مدیره تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند تاکید کرد : کل وام های بالای یکصد میلیون تومان این تعاونی جمعا مبلغ ۳٫۵۶۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیارد تومان می باشد و اینکه میگویند وام های ۴ ، ۵ میلیاردی این ادعاها واقعیت ندارد .

منبع :مانداگارانا

به گزارش اختصاصی مانداگارانا ، ملکی نیا عضو هیئت مدیره سابق تعاونی اعتبار فرهنگیان در جلسه مدیران مجتمع های آموزشی شهرستان مرند که به جهت اطلاع رسانی در خصوص جلسه فوق العاده مجمع سهامداران تعاونی اعتباری فرهنگیان مرند برگزار شده بود ، در خصوص سئوالات مدیران مجتمع های آموزشی در خصوص این تعاونی اعتباری گفت : قبل از مطرح شدن نام بانک سرمایه قرار بود این تعاونی اعتبار با بانک مهر ادغام شود اما چهار چوب بانک مهر با تعاونی اعتباری فرهنگیان یکسان نبود و بدین جهت در ادغام به مشکل برخوردیم که بلا فاصله متوجه شدیم در زمانی که با بانک مهر در مذاکره بودیم دکتر حسن نژاد با بانک سرمایه گفتگوهایی کرده اند لذا با نظر ایشان نام بانک سرمایه اعلام نشده بود تا مذاکرات بعد از پایان یافتن اعلام شود . 

وی در ادامه افزود : در جلسه نمایندگان هیئت مدیره قبلی با نمایندگان بانک سرمایه در تهران اول از ما خواستند با ارائه کارت شناسایی و احراز هویت وارد جلسه شویم سپس از ما درخواست صورت دهی مالی را کردند که صورت های مالی (سپرده ها ، سهام ها و قرض الحسنه ) به بانک ارائه شد بعد از مطالعه صورت های مالی بانک شرایط را قبول و وارد مذاکرات شدیم و بانک سرمایه آماده خرید شد نه ادغام البته بانک سرمایه تمامی تعاونی های کشور را خریده و فقط تعاونی اعتباری فرهنگیان مرند باقی مانده بود . سپس بانک سرمایه جهت ادامه گفتگو ها و توافقات مربوط به خرید تعاونی خواهان اعلام نظر سهامداران بود و طبق اساسنامه باید این اجازه در جلسه مجمع فوق العاده به تصویب سهامدارن برسد تا قرارداد نهایی و فروش انجام گیرد . که الان مقدمات کار برای برگزاری مجمع اعم از چاپ آگهی ، ارسال پیامک و هماهنگی های مربوطه انجام شده است.

کل بدهی های تعاونی اعتباری فرهنگیان مرند ۱۴۰ میلیارد تومان می باشد

ملکی در ادامه گفت : کل بدهی های تعاونی اعتباری فرهنگیان مرند ۱۴۰ میلیارد تومان می باشد که بانک سرمایه پرداخت کل این بدهی را بر عهده گرفته و ماهانه حدود ۷ میلیارد تومان به حساب تعاونی از بازگشت اقساط واریز می شود . کل مبلغ سهامداران ۱۴ میلیارد تومان می باشد .

عضو سابق هیئت مدیره تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند تاکید کرد : کل وام های بالای یکصد میلیون تومان این تعاونی جمعا مبلغ ۳٫۵۶۵٫۰۰۰٫۰۰۰ می باشد و اینکه میگویند وام های ۴ ، ۵ میلیاردی این ادعاها واقعیت ندارد .

وی در ادامه افزود : اجازه سهامداران در جلسه روز یکشنبه به منزله واگذاری تمام این تعاونی به بانک سرمایه نیست بلکه این رای مثبت سهامداران در واقع اجازه ای برای ادامه روند مذاکرات درباره جزئیات واگذاری تعاونی اعتباری است و اگر احساس شود مردم ضرر و زیان شدیدی خواهند کرد این مسئله منتفی خواهد شد و به مردم نیز نتیجه را اعلام خواهیم کرد .

ملکی در خصوص وام های لحاظ شده در حساب های بانکی افرادی که برای دریافت تسهیلات سپرده گذاشته بودند نیز اظهار داشت : این وام هایی که در حساب ها اعمال شده است جزو بدهی ها محسوب می شود و توسط بانک سرمایه پرداخت خواهد شد و جریمه های دیر کرد پرداخت اقساط نیز دربر نخواهد داشت .

وی همچنین در خصوص جلسه روز یکشنبه نیز یادآور شد : این جلسه به منزله پرسش و پاسخ نیست و فقط و فقط برای گرفتن رای سهامداران برای واگذاری این تعاونی اعتبار و ادامه روند مذاکرات می باشد .

نوشته شده توسط سردبیر سایت در پنجشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۸:۳۵ ب.ظ

۳ نظر

  1. سلام و احترام؛

    عنوان مقاله: معرفی و بررسی بحر المعارف/ بخشعلی قنبری

    دریافت مقاله در وبلاگ نارون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


سیزده − 3 =