دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » عمویم در خوابم

عمویم در خوابم

آدمی که نوجوان است هیچ وقت فکر نمی کند که روزی به سنین بالای زندگی خواهد رسید. از این جهت قدر دکتر-بخشعلی-قنبری دویست استاندارد1روزها و امکانات و بستگان خویش را نمی داند و گمان می برد که این امکانات و بستگان همیشه خواهند ماند اما گذر زمان خلاف این را ثابت می کند. یکی از نعمت های آدمی، عموها و دایی ها هستند که البته یواش یواش از گردونه زندگی خارج می شوند زیرا تک یا دو فرزندگی این امکان را از نسل های بعدی می گیرد. اما هم نسل های من از این موهبت های الاهی برخوردار بودیم ولی به دلیل عدم آگاهی قدردان نبودیم.

عموی من انسان بسیار دیندار و دینداری بود و هیچ وقت از احیای سنن دینی دست بردار نبود. او بود که در روزها و مناسبت های دینی و مذهبی در مسجد را باز می کرد تا مردم نسبت به آن مناسبت آگاهی پیدا کنند.

دیشب که بعد از افطار خوابم برد، در نیمه شب و نزدیک سحر، شگفتانه خوابی دیدم که یکی از سکانس های رسول-قنبری 1آن را عموجان عزیزم بازی کرد به این صورت که از مرکز روستا به سمت منزل پدری حرکت کردم و در راه به دو تن از هم وطنان عزیز به نام های حسن علیزاده فرزند زلیخا و محمود رضاپور فرزند مشهدحسن رضاپور برخورد کردم. گرم صحبت بودیم که به آنها پیشنهاد دادم که در میدان چمن ضلع شرقی روستا فوتبال بازی کنیم. در ادامه برای توجیه بیشتر این دو نفر اضافه کردم که یک روز فوتبال بازی کردن باعث تقویت بدنی و نیز لطافت روحی و دوری انسان از خشونت می شود. اما از آنجایی که من آدم دریافت گری هستم بعد از قول و قرارها با خود فکر کردم که نکند در بازی به دست من که در بچه گی شکسته آسیب برسد؟! اما چیزی به این دوستان نگفتم و تصمیم گرفتیم قبل از هر چیزی به سمت باغ فرچ پور برویم تا اندکی انگور بخوریم چون او اجازه داه بود که از باغش استفاده کنیم و راه افتادیم. در دم دمای باغ عمو را دیدیم که مشغول آب رساندن به باغش بود و بعد از سلام و علیک کمکش کردم تا آب به راحتی به سمت باغش برود. با یک چوبی جوی آب را لایروبی کردم و آب به خوبی روان شد و عمو هم بسیار خوشحال گشت و البته چهره بشاش و شفافی داشت و من نیز خوشحال از اینکه با عمو سخن گفتم. خلاصه اگر قدر آدم ها را در زندگی حقیقی ندانیم باید دعا کنیم که آنها را در خواب ببینیم که البته میان این دو عالم فاصله بسیار است و غیرقابل مقایسه.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ برابر با ۴ رمضان ۱۴۳۹

موضوعات مرتبط: روستای من
برچسب‌ها: عمو
[ یکشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۵:۵۰ ] [ رضا بیقرار ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


13 − 3 =