شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » فراتر از ظاهر

فراتر از ظاهر

در برخی موارد ظاهر ما با باطن ما می‌تواند هماهنگ باشد اما در بسیاری دیگر از موارد وضعیت این‌گونه نیست و ظاهر ما تنها بخشی از وجود ما را می‌تواند نشان دهد و بخش عظیمی از ما زیر ظاهرمان پنهان بماند. این پنهانی هم یا می‌تواند در امور واقعی و حقیقی باشد یا در امور کاذب و غیر اخلاقی.

انسان‌های حقیقت‌جو کسانی‌اند که در ظاهر توقف نمی‌کنند بلکه به لایه‌های زیرین وجود انسان هم عطف توجه می‌کنند و در داوری‌هایشان آنها را نیز مد نظر قرار می‌دهند بلکه آنها را مهم‌تر تلقی می‌کنند.

شاید بپرسید که چرا بی‌مقدمه این مبجث را آغاز کردم؟ قضیه از این قرار است که قسمت ۱۴۴ مجموعه خانهٔ کوچک در چمنزار (به انگلیسی: Little House on the Prairie) را از شبکه تماشا نگاه می‌کردم که در شهر کوچک والنات گرو اتفاق افتاده است. در این قسمت نقشی به نام لو وجود دارد که فردی بسیار کوتاه‌قد است و خانم اولسون اجازه کار کردن به او نمی‌دهد فقط به دلیل اینکه کوتاه‌قد است تا اینکه بچه اولسون به چاه می‌افتد و در بیرون آوردنش می‌مانند و نهایتاً به این نتیجه می‌رسند تنها کسی که می‌تواند او را نجات دهد همین لو است و او را وارونه ته چاه می‌فرستند و او با موفقیت دختر اولسون را بیرون می‌آورد و اولسون چاره‌ای جز عذرخواهی از لو ندارد و با حالت گریه از او عذرخواهی می‌کند و می‌گوید که نمی‌دانم چرا هیچ‌کس عذرخواهی مرا نمی‌پذیرد؟ لو در جواب می‌گوید من می‌پذیرم! من آدم بزرگی هستم و عذر شما را می‌پذیرم! او با این کار ثابت می‌کند که عظمت آدم‌ها در بلندی یا کوتاهی قدشان نیست بلکه در قلبی است که در وجودشان است.

پس به همه آدم‌ها به دیده احترام و عظمت نگاه کنیم. بیقرار ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

برچسب‌ها: خانه کوچک
[ جمعه سی ام فروردین ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۸ ] [ رضا بیقرار ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + 11 =