شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » محمد استحکامی، لایق شهادت

محمد استحکامی، لایق شهادت

کسی چه می‌داند که وقتی بچه‌ای به دنیا می‌آید چه سرنوشتی خواهد داشت و یا چه سرنوشت یا سرنوشت‌هایی را برای خود و دیگران رقم خواهد زد. محمد استحکامی از پدری به نام مهدی در مورخه ۶۲/۰۴/۱۴ در جهرم به دنیا آمد. هیچ‌کس و هیچ‌کس نمی‌دانست که این بچه روزی و روزگاری سر از حلب، سوریه در آورد و در نجات نه‌تنها یک ملت بلکه ملت‌هایی مشارکت خواهد داشت. کسی چه می‌داند او بی‌آنکه با ملل مختلف آشنا شود در خدمت همه آنها خواهد بود. ۱۴ تیر را می‌توان یکی از روزهای خوب خدا دانست زیرا محمد استحکامی پا به این خاک می‌گذارد تا پس از ۳۲ سال برای بسیاری از آدمیان الگوی خوب زیستن و خوب مردن و عزیزانه زیستن شود.

سلام بر آن روزی که به دنیا آمد و سلام بر آن روزی که (۹۴/۰۷/۲۷) در حلب، سوریه به سوی خدایش خونین‌بال پر کشید. محمد عزیز تولدت مبارک!!

محل تولد: جهرم
تاریخ تولد: ۶۲/۰۴/۱۴
تاریخ شهادت: ۹۴/۰۷/۲۷

محل شهادت: حلب، سوریه

شهید محمد استحکامی از شهیدانی است که ره صد ساله را در مدت کوتاهی طی کرد و توانست به درجه مجاهدان راه خدا دست یابد. این درجه به فرموده امام علی(ع) مخصوص اولیای خداست. این شهید عزیز هم در زمره اولیای حفظ قرار گرفته و توانست در راه ولایت جانبازی کند و از همه چیز خودش بگذرد. حقا که انسان‌های شجاع و با جسارت می‌توانند از همه تعلقات دنیوی عبور کنند؛ توفیقی که در سلوک عرفانی با ۵۰ یا ۶۰ سال عبادت و ریاضت حاصل می‌شود. درست به همین جهت است که خود این شهید عزیز در وصیت خود به نیکی به آن اشاره کرده است: «شهادت را به هر کس نمی‌دهند و خدا به بندگان ویژه‌ی خود می‌دهد و من این احساس را می‌کنم که لیاقت این امر را ندارم و از خدا می‌خواهم که این لیاقت را شامل من سر تا پاگناه و تقصیر کند».

بیقرار ۱۳ تیر ۱۳۹۸

موضوعات مرتبط: شهیدان
برچسب‌ها: شهید استحکامی, جهرم, سوریه, حلب
[ چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۶:۴۹ ] [ رضا بیقرار ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


19 − شش =