چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » مدیون روح الله

مدیون روح الله

وقتی به ایران آمد، من نوجوان ۱۳ ساله ای بودم و نه تنها از عالم سیاست بلکه اساساً از عالم هیچ نمیدکتر قنبری-بخشعلی200 دانستم و از امام هم حتا نامش را نیز نشنیده بودم. وقتی انقلابش را به پیروزی رساند نه من بلکه کلاً دهه چهلی ها و پنجاهی ها دگرگون شدند. من و هم نسل های من که سین سیاست را نمی دانستیم و تنها می دانستیم که کشور ما شاه دارد و از فرهنگ تنها جوانان پیشاهنگ و اسم خوانندگان معلوم الحال را می شناختیم. من که در روستا به سر می بردم غیر از اینها چیز دیگری هم نمی دانستم. وقتی او آمد از من و هم نسل های من که با ترانه ها آشنا بودیم و افتخار ما این بود که عکسی از هنرپیشه های آنچنانی داشته باشیم و نام آنان را حفظ کرده باشیم آدم هایی ساخت که تنها چیزی که در ذهن و دلشان نبود همین موارد بوده است؛ جنگ بود و شهادت و ایثار و جانبازی و جوانمردی. اکنون می توانم جوانان رادمرد را یاد کنم که در سایه این مرد بزرگ یک شبه عارفان وارسته ای شدند که نامشان در تاریخ ماند برای مثال شهیدمهدی باکری به همه دوره شاهی می ارزد. آری اما از من و هم سن و سال های من بسیجیانی ساخت که خود را نیک شناختند به گونه ای که توانستند ایران عزیز را از خطرات ویرانگری نجات دهند. چنان شعف به وجود آورد که ضعیفی چون من که نه علم داشتم و نه توان جسمی، با اشتیاق فراوان دوره های آموزش نظامی را در همان سنین گذراندم و شاهد بودم که جوانان در دفاع از کشور سر و پا نمی شناختند.

وای اگر نبود من یکی اکنون کجا بودم خدا داند. من یکی با او به دین رسیدم، شهادت را شناختم و دانستم که بودن و دینداری کردن به حیاتم معنا می دهد. همچنان بر سر سفره با برکتش روزی می خوریم.

اکنون به من حق دهید که خود را تمام قد مدیون این مرد بزرگ و بی نظیر “روح الله” بدانم و با همه وجود به این دین اذعان، اعتراف و افتخار می کنم. چگونه مدیون نباشم که او علم آموزی را نیز به من یاد داد. درودش می فرستم با همه وجودم. اما از اینکه نوجوانان و جوانان امروز ما را درک نمی کنند و از موهبات ما بی بهره اند و شاید هم نمی خواهند بهره مند شوند متأسف، غمگین و دل آزرده می شوم.

بیقرار ۱۴ خرداد ۱۳۹۷

موضوعات مرتبط: زیستانه
برچسب‌ها: امام خمینی ره
[ سه شنبه پانزدهم خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۲۱:۴ ] [ رضا بیقرار ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 × پنج =