دوشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » مقاومت در سوریه پیروز شده است

مقاومت در سوریه پیروز شده است

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی:
مقاومت
دکتر علی اکبر ولایتی صبح دیروز در نشست خبری همایش بین‌المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی به تشریح اهداف و برنامه‌های این همایش که قرار است در نیمه دوم اسفندماه در تهران برگزار شود پرداخت.
علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع بیداری اسلامی در نشست خبری همایش بین‌المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی که صبح دیروز (یکشنبه) در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد اظهار داشت: قرار است این همایش روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اسفند در طی دو نشست برگزار شود.
ولایتی افزود: شورای عالی بین‌المللی بیداری اسلامی روز ۱۹ اسفند به ریاست ابراهیم جعفری نخست‌وزیر اسبق عراق و با شرکت ۶۰ نفر از بزرگان جهان اسلام و نقش‌آفرینان بیداری اسلامی در کشورهای مختلف برگزار خواهد شد.
دبیرکل مجمع بیداری اسلامی ادامه داد: شورای عالی بین‌المللی بیداری اسلامی هسته مرکزی تصمیم‌گیر در ارتباط با اجلاس‌های عمومی، صنفی و منطقه‌ای بیداری اسلامی بوده  است و اولین اجلاس نیز در سال ۱۳۹۰ تعیین شد.
وی با بیان اینکه اجلاس‌های برگزار شده آسیب‌شناسی شرایط موجود بیداری اسلامی و طراحی برای آینده آن بود خاطرنشان کرد: این اجلاس‌های چندگانه شامل اجلاس جوانان، زنان، علمای اسلامی و شعرا براساس تصمیمات شورای عالی بیداری اسلامی برگزار شد.
ولایتی تصریح کرد: ادامه اجلاس نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی روزهای ۲۰ و ۲۱ اسفند برگزار خواهد شد و این کار جدیدی است که طرح اولیه آن توسط آقای حسن‌بیگی رئیس دانشگاه دفاع ملی در این دانشگاه و با مشارکت بیش از ۱۰۰ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی از جمله مرکز تحقیقات استراتژیک مقدماتش فراهم شد.
ولایتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از کشورهایی همچون قطر و عربستان نیز برای حضور در این اجلاس دعوت شده است یا خیر اظهار داشت: ما تقریبا از همه کشورهای اسلامی دعوت کرده‌ایم البته درون برخی کشورها سخت‌گیری وجود دارد و چنانچه در این اجلاس شرکت کنند بعدا دچار مشکل می‌شوند لذا از اتباع آنها دعوت به عمل آمده و در مجموع منعی برای حضور مسلمانان وجود ندارد.
ولایتی یکی از اهداف این اجلاس را آسیب‌شناسی بیداری اسلامی در سال‌های پس از شکل‌گیری برشمرد و خاطرنشان کرد: ما دیدیم که کارهایی در تقابل با بیداری اسلامی در سوریه شکل گرفت که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.
ولایتی با اشاره به وضعیت سوریه ادامه داد: با وجود تلاش‌هایی که در سوریه برای شکستن حلقه مقاومت صورت می‌گیرد آنها هنوز موفق نشده‌اند و در واقع طرفداران مقاومت تاکنون پیروز بوده‌اند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل به تفرقه‌افکنی بین مذاهب اسلامی در عراق پرداخت و یادآور شد، دشمنان امت اسلامی امروز به انفجارهای کور بین زائران و مردم بیگناه عراق و تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی روی آورده‌اند که این نشان دهنده پیروزی کسانی است که به دنبال سعادت مردم عراق هستند. از این رو تمام مشکلات جهان اسلام در شورای عالی بیداری اسلامی به منظور رسیدن به راه‌حل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
احتمال حضور مسئولان قوا
در همایش بیداری اسلامی
ابراهیم حسن‌بیگی رئیس دانشگاه دفاع عالی ملی نیز در نشست خبری این همایش در خصوص احتمال حضور سران قوا در این اجلاس گفت: ممکن است مسئولان قوا نیز در این همایش شرکت‌کنند اما نوع شخصیت‌های دعوت شده بیشتر اساتید دانشگاه در مراکز حوزوی هستند هرچند احتمال حضور برخی مقامات رسمی کشورها نیز وجود دارد.
حسن بیگی با اشاره به بررسی تحولات‌گذار و سلسله همایش‌هایی با همکاری دانشگاه‌های مختلف و مراکز حوزوی ادامه داد: اولین همایش نقش دانشگاه‌ها و حوزه‌ها در هندسه قدرت جهانی در دانشگاه دفاع ملی برگزار شد که نتایج آن نیز در اختیار مراکز پژوهشی قرار گرفت.
رئیس دانشگاه دفاع ملی تصریح کرد: دومین همایش با عنوان نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی روزهای ۲۰ و ۲۱ اسفند برگزار خواهد شد که هسته اصلی برگزارکننده آن شورای عالی بیداری اسلامی، دانشگاه دفاع ملی و مرکز تحقیقات استراتژیک است و در این زمینه بیش از ۱۰۰ دانشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


18 − پنج =