شنبه , ۲۷ مهر ۱۳۹۸
جدیدترین اخبار
خانه » اخبار » نوسفری با شاعران سوخته جان

نوسفری با شاعران سوخته جان

به شما عزیزان سلام می‌کنم از دل و جان؛ سلامی که با بهار آغشته شده است. سلامی از کسی که بخشی از معنای زیستنش را از حضرت مولانا اخذ کرده و با او پرورده و از چشم او به جهان نگاه کرده است و اینک سالیانی است که با او دمخور شده است. او شاعر نیست اما می‌تواند با صراحت بگوید که دورانی را در کلاس‌های مثنوی گذرانده و خود نیز توفیق داشته بیش از پنج سال به علاقمندان مثنوی‌خوانی کند و اینک نیز قلم خود را به این بزرگ اختصاص داده و ادبیاتش را در جان و دل خویش جاری ساخته است.
او البته به همه شعرا از قدیم و جدید عشق می‌ورزد اما فرصت همسفری با این همه را ندارد. از نوگرایان با سهراب بیش‌تر از دیگران نرد عشق می‌بازد ازاین‌جهت هرچند که شاعر نیست اما در دلنوشته‌هایش خود را پاک مقلد او می‌داند و اگر بتواند برای او مقلد خوبی باشد بسی مایه‌ی افتخارش خواهد بود. لذا وقتی به شعرواره‌هایش سر می‌زنید، می‌توانید بوی سهراب بزرگ را استشمام کنید. از این به بعد با شما شیفتگان عشق و ادب و هنر همراه و همراز خواهد بود تا به همراه شما دلیافته‌هایش را به شما تقدیم کند.
… و بر این باورم که اگر کسی نتواند با این ادبیات رابطه برقرار سازد بی‌شک معنویت عظیمی را از دست داده است. شاعران ما به‌ویژه شاعران عارف، انسان را از ثرا به ثریا می‌برند به حدی که در آن زمانی‌که با اینان همراه شویم به یقین در این دنیا نخواهیم بود با تجربه‌های عارفان مشارکت خواهیم کرد. مولوی، حافظ، سعدی، سهراب و … ما را به عوالم بالا می‌برند و چه شیرین است این همسفری!!
به امید دیدارتان رضا بیقرار ۲ مرداد ۱۳۹۸

برچسب‌ها: مولوی, حافظ, سعدی
[ جمعه چهارم مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰:۴۳ ] [ رضا بیقرار ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


نوزده + 6 =